פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אמיר פרישר גוטמן הובא למנוחות

   אחרי טקס האשכבה המרגש, בו דיברו חברים ובני משפחה - מאות אנשים הגיעו לבית העלמין בנתניה, שם ליוו אחר הצהריים את פרישר גוטמן בדרכו האחרונה. שירי מימון הקדישה לאמיר את השיר "כשהלכת". יהיה זכרו ברוך

   אמיר פרישר גוטמן הובא למנוחות

   שלושה ימים, בהם בכתה מדינה שלמה על הטרגדיה הנוראית של אמיר פרישר גוטמן, מגיעים היום אחר הצהריים (ג') לשיאם - עת מובא הזמר, היוצר והשחקן לקבורה, בבית העלמין האזרחי, "מנוחת עולם", שבנתניה. אזור הבית שבו התגורר פרישר גוטמן ביחד עם בעלו, ינאי פרישר גוטמן ובנם הקטן, רוי.

   אל טקס הקבורה, הגיעו המוזמנים בלבוש לבן לבקשת המשפחה. הוא נפתח בשירה של מדונה, הזמרת האהובה על פרישר גוטמן, "Nothing Fails". בהמשך, נשאו דברים אחיו של אמיר, חברו יואב ארנון וכמובן, בעלו ינאי, שאמר: "אמירי, אהוב לבי... תמיד היינו מחוברים בוורידים.. תודה על 15 שנה ביחד... נשמת את הנשימות האחרונות שלך, לחשתי לך 'אני אוהב אותך', ונפרדת. אתה הכול בשבילי. אגשים לך את כל החלומות". לאחר מכן, הזמרת שירי מימון, הקדישה לו את שירה "כשהלכת".

   ינאי פרישר גוטמן (מגד גוזני)
   ינאי פרישר גוטמן מגיע לטקס הלוויה

   עוד לפני הטקס, אמר לוואלה! סלבס יובל שם טוב (יובל המבולבל), חברו הקרוב של פרישר גוטמן שהופיע איתו פעמים רבות על הבמה, כי "מצד אחד קשה מאוד, מצד שני, אני לוקח את מה שאמיר אמר והאמין בו - הוא לא רצה שיבכו עליו, דיברנו על זה הרבה פעמים, היו לנו בדיחות שחורות, אמר לי שכולם ישמחו כשימות, רק שלא יבכו. אני לוקח ממנו את הדחף לחיות את החיים ולהמשיך קדימה. אמיר תמיד יהיה איתי". עוד הוסיף ש"הוא בגן עדן עכשיו, זה בטוח".

   "טוב לב, הקשה ונתינה, זה היה אמיר", סיפר השחקן חיים זנאתי, "זה הזוי לחלוטין, הדרך שבה מת", סיפר השחקן, שעבד איתו בעבר. "גם אם לא ראית אותו 10 שנים, זה תמיד המשיך מהמקום שבו הפסקנו... זה בדיוק הבסיס של האיש", אמר על חברו.

   מיכל אמדורסקי (ניר פקין)
   החברה הטובה, מיכל אמדורסקי
   ישראל קטורזה (ניר פקין)
   ישראל קטורזה ואישתו

   הבוקר פקדו אלפי אנשים את אולם רובינא שבתיאטרון הבימה - שם הוצב ארונו של פרישר גוטמן, כשהם מבקשים להיפרד ממנו ולהגיד שלום אחרון במהלך טקס אשכבה. מיד לאחר מכן, החל טקס האשכבה שנפתח עם נאום של גילה אלמגור, מי שחיתנה אותו ואת ינאי, שניצלה את ההפסקה שהייתה לה מהצגה אחרת בה השתתפה באולם סמוך, והגיעה להספיד את חברה הקרוב.

   בהמשך ספדו לו גם חברותיו הקרובות, אלי יצפאן שעבד איתו במספר הפקות וכן הושמעו שירים שביצע הראל סקעת. לסיום, עלה אחיו של פרישר גוטמן, אייל פרי, שאת בתו אמיר הציל בטרגדיה הנוראית. "היית בעל שכל אחד רוצה או כל אחת רוצה ואני מקווה שהמסר עליו נחלמת בימים האחרונים יעבור לכולם", אמר לו בבכי ואז המשיך, "תודה על שחר", כשהוא מתכוון לבתו שניצלה מטביעה.

   ישראל אטיאס (ניר פקין)
   ישראל אטיאס
   אילנית לוי (מגד גוזני)
   אילנית לוי ומירב פלדמן

   לפני כשלושה ימים - כשנה בדיוק לאחר שהרופאים בישרו לו שאבחון מחלת הסרטן בגופו התגלתה כלא נכונה, במהלך מה שהגדיר כ"חגיגות הניצחון" שלו בחוף הים בעתלית, נכנס פרישר גוטמן למים ביחד עם אחייניתו ועוד חברה. במהלך השהות שלהם בים, נסחפו השלושה למערבולת, כשאמיר מרים את אחייניתו באוויר ומונע ממנה לבלוע מים ולטבוע.

   חברים ועוברי אורח שהיו במקום, חשו לעזרתם ומשו אותם מהמים. גוטמן הובהל לבית החולים - שם, לאחר 24 שעות של ניסיונות הצלה, קבעו הרופאים את מותו של פרישר גוטמן, כשהוא רק בן 41.

   אחר הצהריים, ליוו את פרישר גוטמן מאות חברים קרובים ובני משפחה, שהגיעו לבית העלמין בנתניה ונפרדו ממנו בדרכו האחרונה. בין המלווים, היו ישראל קטורזה, טל מוסרי, גל אמיתי, שי להב, איגי וקסמן, אילנה אביטל, דנה פרידר, רוני דואני, ישראל אטיאס, עוז זהבי, ליהיא גרינר, אילנית לוי ומירב פלדמן.

   טל מוסרי (ניר פקין)
   טל מוסרי ורוני דואני
   יובל המבולבל (ניר פקין)
   יובל שם טוב

   חברים נוספים שהגיעו ללוות את אמיר בדרכו האחרונה: שלום מיכאלשווילי ועמוס תמם, אסף הרץ, מיקי קם, מיכל ינאי, כוכי מרדכי, יאנה יוסף וציון ברוך, מוטי רייף, עודד מנשה.

   בטקס ההלוויה נכחו גם יעל בר זוהר, גיל ססובר, חנוך רוזן, אסי ישראלוף, חן אהרוני, תום אבני, מורן מזור, דרור רפאל, אורנה דץ, אורנה בנאי, מרים פיירברג, שרון חזיז, דני רופ, רינת גבאי ורני והילה רהב. יהי זכרו ברוך.

   שי להב (ניר פקין)
   שי להב
   אורנה דץ (ניר פקין)
   אורנה דץ
   איגי וקסמן (ניר פקין)
   איגי וקסמן
   ליהיא גרינר (ניר פקין)
   ליהיא גרינר
   גל אמיתי (ניר פקין)
   גל אמיתי
   לירון לב (ניר פקין)
   לירון לב
   גיל ססובר (ניר פקין)
   גיל ססובר
   עודד מנשה (ניר פקין)
   עודד מנשה
   יעל בר זוהר (ניר פקין)
   יעל בר זוהר
   מאיה בוסקילה (ניר פקין)
   מאיה בוסקילה
   מיכל אמדורסקי (ניר פקין)
   חנוך רוזן
   מרים פיירברג (מגד גוזני)
   מרים פיירברג
   רני והילה רהב (ניר פקין)
   רני והילה רהב
   מירי בוהדנה (ניר פקין)
   מירי בוהדנה
   אורנה בנאי (ניר פקין)
   אורנה בנאי
   דרור רפאל (ניר פקין)
   דרור רפאל
   אסי ישראלוף (ניר פקין)
   אסי ישראלוף
   חן אהרוני, מורן מזור (ניר פקין)
   חן אהרוני ומורן מזור
   עוז זהבי (ניר פקין)
   עוז זהבי
   צביקה פיק (מגד גוזני)
   צביקה פיק
   ציון ברוך, יאנה יוסף (מגד גוזני)
   ציון ברוך ויאנה יוסף
   ניקי גולדשטיין (מגד גוזני)
   ניקי גולדשטיין
   רינת גבאי (ניר פקין)
   רינת גבאי
   דני רופ (מגד גוזני)
   דני רופ
   שרון חזיז (מגד גוזני)
   שרון חזיז
   עמוס תמם, שלום מיכאלשווילי (ניר פקין)
   שלום מיכאלשווילי ועמוס תמם
   מיכל ינאי, מיקי קם (ניר פקין)
   מיכל ינאי ומיקי קם
   אסף הרץ (ניר פקין)
   אסף הרץ