אמיר פרישר גוטמן הובא למנוחות

אחרי טקס האשכבה המרגש, בו דיברו חברים ובני משפחה - מאות אנשים הגיעו לבית העלמין בנתניה, שם ליוו אחר הצהריים את פרישר גוטמן בדרכו האחרונה. שירי מימון הקדישה לאמיר את השיר "כשהלכת". יהיה זכרו ברוך

וואלה! סלבס | צילום: מגד גוזני, ניר פקין
25/07/2017
ניר פקין

שלושה ימים, בהם בכתה מדינה שלמה על הטרגדיה הנוראית של אמיר פרישר גוטמן, מגיעים היום אחר הצהריים (ג') לשיאם - עת מובא הזמר, היוצר והשחקן לקבורה, בבית העלמין האזרחי, "מנוחת עולם", שבנתניה. אזור הבית שבו התגורר פרישר גוטמן ביחד עם בעלו, ינאי פרישר גוטמן ובנם הקטן, רוי.

אל טקס הקבורה, הגיעו המוזמנים בלבוש לבן לבקשת המשפחה. הוא נפתח בשירה של מדונה, הזמרת האהובה על פרישר גוטמן, "Nothing Fails". בהמשך, נשאו דברים אחיו של אמיר, חברו יואב ארנון וכמובן, בעלו ינאי, שאמר: "אמירי, אהוב לבי... תמיד היינו מחוברים בוורידים.. תודה על 15 שנה ביחד... נשמת את הנשימות האחרונות שלך, לחשתי לך 'אני אוהב אותך', ונפרדת. אתה הכול בשבילי. אגשים לך את כל החלומות". לאחר מכן, הזמרת שירי מימון, הקדישה לו את שירה "כשהלכת".

ינאי פרישר גוטמן מגיע לטקס הלוויה(צילום: מגד גוזני)

עוד לפני הטקס, אמר לוואלה! סלבס יובל שם טוב (יובל המבולבל), חברו הקרוב של פרישר גוטמן שהופיע איתו פעמים רבות על הבמה, כי "מצד אחד קשה מאוד, מצד שני, אני לוקח את מה שאמיר אמר והאמין בו - הוא לא רצה שיבכו עליו, דיברנו על זה הרבה פעמים, היו לנו בדיחות שחורות, אמר לי שכולם ישמחו כשימות, רק שלא יבכו. אני לוקח ממנו את הדחף לחיות את החיים ולהמשיך קדימה. אמיר תמיד יהיה איתי". עוד הוסיף ש"הוא בגן עדן עכשיו, זה בטוח".

"טוב לב, הקשה ונתינה, זה היה אמיר", סיפר השחקן חיים זנאתי, "זה הזוי לחלוטין, הדרך שבה מת", סיפר השחקן, שעבד איתו בעבר. "גם אם לא ראית אותו 10 שנים, זה תמיד המשיך מהמקום שבו הפסקנו... זה בדיוק הבסיס של האיש", אמר על חברו.

עוד באותו נושא

אמיר פרישר גוטמן - אלבום הרגעים המרגשים

לכתבה המלאה
החברה הטובה, מיכל אמדורסקי(צילום: ניר פקין)
ישראל קטורזה ואישתו(צילום: ניר פקין)

הבוקר פקדו אלפי אנשים את אולם רובינא שבתיאטרון הבימה - שם הוצב ארונו של פרישר גוטמן, כשהם מבקשים להיפרד ממנו ולהגיד שלום אחרון במהלך טקס אשכבה. מיד לאחר מכן, החל טקס האשכבה שנפתח עם נאום של גילה אלמגור, מי שחיתנה אותו ואת ינאי, שניצלה את ההפסקה שהייתה לה מהצגה אחרת בה השתתפה באולם סמוך, והגיעה להספיד את חברה הקרוב.

בהמשך ספדו לו גם חברותיו הקרובות, אלי יצפאן שעבד איתו במספר הפקות וכן הושמעו שירים שביצע הראל סקעת. לסיום, עלה אחיו של פרישר גוטמן, אייל פרי, שאת בתו אמיר הציל בטרגדיה הנוראית. "היית בעל שכל אחד רוצה או כל אחת רוצה ואני מקווה שהמסר עליו נחלמת בימים האחרונים יעבור לכולם", אמר לו בבכי ואז המשיך, "תודה על שחר", כשהוא מתכוון לבתו שניצלה מטביעה.

ישראל אטיאס(צילום: ניר פקין)
אילנית לוי ומירב פלדמן(צילום: מגד גוזני)

לפני כשלושה ימים - כשנה בדיוק לאחר שהרופאים בישרו לו שאבחון מחלת הסרטן בגופו התגלתה כלא נכונה, במהלך מה שהגדיר כ"חגיגות הניצחון" שלו בחוף הים בעתלית, נכנס פרישר גוטמן למים ביחד עם אחייניתו ועוד חברה. במהלך השהות שלהם בים, נסחפו השלושה למערבולת, כשאמיר מרים את אחייניתו באוויר ומונע ממנה לבלוע מים ולטבוע.

חברים ועוברי אורח שהיו במקום, חשו לעזרתם ומשו אותם מהמים. גוטמן הובהל לבית החולים - שם, לאחר 24 שעות של ניסיונות הצלה, קבעו הרופאים את מותו של פרישר גוטמן, כשהוא רק בן 41.

אחר הצהריים, ליוו את פרישר גוטמן מאות חברים קרובים ובני משפחה, שהגיעו לבית העלמין בנתניה ונפרדו ממנו בדרכו האחרונה. בין המלווים, היו ישראל קטורזה, טל מוסרי, גל אמיתי, שי להב, איגי וקסמן, אילנה אביטל, דנה פרידר, רוני דואני, ישראל אטיאס, עוז זהבי, ליהיא גרינר, אילנית לוי ומירב פלדמן.

מצמרר

התמונה שחזתה את יום מותו של אמיר?

לכתבה המלאה
טל מוסרי ורוני דואני(צילום: ניר פקין)
יובל שם טוב(צילום: ניר פקין)

חברים נוספים שהגיעו ללוות את אמיר בדרכו האחרונה: שלום מיכאלשווילי ועמוס תמם, אסף הרץ, מיקי קם, מיכל ינאי, כוכי מרדכי, יאנה יוסף וציון ברוך, מוטי רייף, עודד מנשה.

בטקס ההלוויה נכחו גם יעל בר זוהר, גיל ססובר, חנוך רוזן, אסי ישראלוף, חן אהרוני, תום אבני, מורן מזור, דרור רפאל, אורנה דץ, אורנה בנאי, מרים פיירברג, שרון חזיז, דני רופ, רינת גבאי ורני והילה רהב. יהי זכרו ברוך.

שי להב(צילום: ניר פקין)
אורנה דץ(צילום: ניר פקין)
איגי וקסמן(צילום: ניר פקין)
ליהיא גרינר(צילום: ניר פקין)
גל אמיתי(צילום: ניר פקין)
לירון לב(צילום: ניר פקין)
גיל ססובר(צילום: ניר פקין)
עודד מנשה(צילום: ניר פקין)
יעל בר זוהר(צילום: ניר פקין)
מאיה בוסקילה(צילום: ניר פקין)
חנוך רוזן(צילום: ניר פקין)
מרים פיירברג(צילום: מגד גוזני)
רני והילה רהב(צילום: ניר פקין)
מירי בוהדנה(צילום: ניר פקין)
אורנה בנאי(צילום: ניר פקין)
דרור רפאל(צילום: ניר פקין)
אסי ישראלוף(צילום: ניר פקין)
חן אהרוני ומורן מזור(צילום: ניר פקין)
עוז זהבי(צילום: ניר פקין)
צביקה פיק(צילום: מגד גוזני)
ציון ברוך ויאנה יוסף(צילום: מגד גוזני)
ניקי גולדשטיין(צילום: מגד גוזני)
רינת גבאי(צילום: ניר פקין)
דני רופ(צילום: מגד גוזני)
שרון חזיז(צילום: מגד גוזני)
שלום מיכאלשווילי ועמוס תמם(צילום: ניר פקין)
מיכל ינאי ומיקי קם(צילום: ניר פקין)
אסף הרץ(צילום: ניר פקין)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully