פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מתמודדי האמזונס חושפים: "לידידיה יש שד אלים בגוף"

   מתמודד 'המשימה: אמזונס' רפיק ידידיה, לטענת חבריו לתוכנית, הוא לא האיש הרוחני והמיסטי כפי שמצטייר על המסך. בשיחות איתם הם חושפים סיפורים קשים על איש אלים, מילולית ופיזית, שהטיל עליהם אימה במהלך הצילומים. וואלה! סלבס בשידור חוקר

   מתמודדי האמזונס חושפים: "לידידיה יש שד אלים בגוף"
   צילום: אבי כהן, עורך: מיכאל ברגמן, כתבת: טלי קיים

   אם הייתם בסביבה בתקופת הניינטיז, אתם ודאי זוכרים את רפיק ידידיה (שבזמנו ענה לשם תמיר קמחי), שאז עוד טיפח קריירה טלוויזיונית מפוארת. הוא זכור בעיקר כמנחה "תוסס" בערוץ 1, מגיש תוכנית התרבות "מטרונום" בערוץ 3 ואפילו כחלק מאחד האבות הקדמונים של הריאליטי הישראלי "שעשועי קיץ".

   מאז ידידיה עבר מספר גלגולים עד שחזר לטלוויזיה כמתמודד מן המניין ב'המשימה: אמזונס', ולפי עדויות של חבריו לתוכנית, הקאמבק שלו מלווה בלא מעט שלדים בארון.

   לעוד סיפורי סלבס:
   נדב גדג' משיק: החברים באים לפרגן
   נינט טייב עוזבת את הארץ ופורצת בבכי

   המשימה אמזונס (מערכת וואלה! NEWS)
   "יש בו שד אלים". רפיק ידידיה

   החברים של ידידיה לשבט, מספרים על מתמודד אלים לכאורה, בעיקר מילולית, אך גם כזה שלא מפחד להשליך חפצים: "יש לו שד אלים בגוף. כשהמצלמות לא צילמו אותו - הוא היה משתולל, משליך חפצים לכל עבר באוהל ומשתמש באלימות מילולית כלפי המתמודדים", סיפר אחד המתמודדים בתוכנית, "כשהמצלמות חזרו אליו, הוא חזר להיות רפיק הרוחניקי".

   ליואן רוזנברג תמיר קמחי אריק משעלי (בוצ'צ'ו)
   בימי הזוהר, עם ליאון רוזנברג ואריק משעלי (צילום: בוצ'צ'ו)

   המתמודדים מתארים סיטואציות בהן חשו מאויימים פיזית מידידיה: "פחדתי ממנו, הוא הסתכל עליי במבט רצחני בעיניים וקילל. ההפקה הייתה מודעת להתקפי הזעם שלו, ובכל פעם שזה הגיע לשם הם היו לוקחים אותו הצידה להרגיע אותו או לפסיכולוג של התוכנית".

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   הסתכל עליהם במבט רצחני. מתמודדי 'המשימה: אמזונס'

   המתמודדים גם טוענים, שריבוי השמות והזהויות של רפיק/תמיר/ידידיה אינו מקרי, וכי רפיק סיפר להם שהוא כל הזמן מחליף את שמו על מנת "להיפטר מהעבר שלו, ולמחוק את האדם שהיה". אז איך מצליח ידידיה לצייר דמות שונה כל כך על המסך הקטן? לטענת המתמודדים, הכל משחק: "הוא פשוט שחקן. הוא היה בטלוויזיה כל כך הרבה שנים, שהוא כבר יודע להתנהל מול המצלמה".

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   רוחני? רפיק באחת המשימות

   מרפיק ידידיה נמסר בתגובה: "זה ברור שבעקבות שידור התכנית והאהבה הציבורית הרבה שאני מקבל, חלק מהמתמודדים שנפגעו ממני החליטו להמציא שקרים בניסיון להלבין את פני. לא היו דברים מעולם".

   וואלה! סלבס נוהגת להחליף את הזהות שלה בכל פעם שהיא מזמינה משלוחי אוכל. פשוט לא נעים לה לבצע ארבע הזמנות על שמה בערב אחד.

   מה דעתכם על הטענות של מתמודדי 'המשימה: אמזונס" נגד רפיק ידידיה? דברו בפייסבוק