14/04/2021

המפורסמים זוכרים את הנופלים: "כאב על האנשים שהקריבו את עצמם למעננו"

בשעות שבהן עם ישראל כולו מתייחד עם זכרם של 23,928 חללי צה"ל וקורבנות פעולות האיבה, גם אנשי תעשיית הבידור המקומית הביעו ברשת את רגשותיהם ביום הזיכרון לנופלים - זאת לצד זכרונות אישיים. וואלה! סלבס מלאת הערכה

כמדי שנה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה מציף לא מעט רגשות בקרב כלל אזרחי ישראל - גם היום (רביעי), כאשר היום המיוחד מצוין לזכר 23,928 הנופלים. בין מיליוני התושבים שמתייחדים עם זכר הלוחמים ונפגעי הטרור, גם אנשי תעשיית הבידור והמפורסמים המקומיים מבקשים לשתף בתחושות ובסיפורים האישיים שלהם. כי במותם, אלה שאינם ציוו לנו את החיים.

נינט טייב, ציינה שאמש, "כששרתי את 'הנסיך הקטן', חשבתי על כל הנופלים המתים, על הילדים הללו שנתנו את חייהם בשבילנו. חשבתי גם על הנופלים החיים, שורדי המלחמה, על הלומי הקרב שחיים איתנו ובינינו, חיים מתים. חלקם חברים טובים שלי, חלקם חברים טובים שלכם. הלוואי שלא תיפול רוחכם, הלוואי שהימים הטובים שלכם לפניכם. יש בי עוד תקווה".

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבים? זו האמת

בשיתוף בי קיור לייזר

זוכת "האח הגדול", תקוה גדעון, כתבה ש"תמיד עשר דקות לפני הצפירה הגוף שלי נכנס ללחץ. אני מסתכלת כל דקה בשעון כדי להכין את עצמי. כשמתחילה הצפירה, הלב שלי עוצר לשניה והגוף מתמלא בצמרמורות מכף רגל ועד ראש. בדקה הזאת רצות לי כל כך הרבה מחשבות. משפחות שכולות שאני מכירה, חברים שנפלו בקרבות וגם אנשים שהכרתי ואינם".

"זאת הדקה הכי עצובה וכואבת מכל מה שאני מכירה. דקה של פרופורציה מלאה בכאב. אני באמת זוכרת אותם, באמת עוצרת הכל. כואבת על אותם אנשים שהקריבו את עצמם למעני. למעננו! את כל אותם החיילים, האנשים שנרצחו בפעולות האיבה והמשפחות שכואבות בכל יום מחדש... למה אנחנו תמיד זוכרים את מי שאינם? למה אנחנו לא נותנים את הטיפול והכבוד לאלה שעדיין פה וזועקים לעזרה? למה אנחנו מחכים לזכור ולא לשכוח, אבל שוכחים את אלה שניצלו ושרדו בשביל המדינה ועכשיו הם צריכים את עזרתה?", שאלה גדעון, "אני אפילו לא בורג קטן במערכת הזאת. אני אזרחית שמוקירה תודה לכל אותם אנשים שנלחמו ושלמו בחייהם ובנפשם בכדי שאנחנו נוכל לחיות. מקווה ומתפללת לשינוי וטיפול ראוי לכל אותם האנשים שהקריבו את נפשם, גופם וחייהם בשבילנו".

יוצאת הריאליטי ירדן ויזל, חשפה כי היא בת הדוד של החייל גיא חבר, שנעדר מאז 1997. "עברו כמעט 25 שנים מהפעם האחרונה שראו את גיא ליד הבסיס ששירת ברמת הגולן. אימא של גיא, רינה, עדיין מאמינה שהוא חי ויש בה את התקווה שעוד ישוב הביתה. אנחנו חייבים לזכור ולהוקיר את כל החיילים שקיפחו את חייהם, נפצעו וגם החיילים הנעדרים - אנחנו כאן בזכותם". הספורטאי שגיא מוקי, כתבה "בזכותכם אנחנו נמצאים פה היום. בזכותכם אנו מייצגים את מדינת ישראל ברחבי העולם".

"כל כך זוכרת, מכבדת ומוקירה את אותם נופלים שבגללם אנחנו כאן. אלה ששמרו עלינו מכל משמר ונפלו למען מדינת ישראל. היום הזה תמיד כל כך מעציב אותי", כתבה מאיה בוסקילה, "לני שלי כבר מתחיל לשאול שאלות ואני בעדינות רבה מנסה להסביר, מזכירה את אותם נופלים ובאותו הרגע תמיד חושבת על כל משפחות הנופלים, על אותה אמא שמחזיקה תמונה כרגע ביד של אהובה שכבר לא אתנו".

אסיף אלקיים, כתב שזה יום הזיכרון השני שלו כאזרח. "מגיל 14 אני על מדים. כחניך בפנימייה צבאית - זכיתי בכל יום זיכרון לדגל את הנשק, לצעוד בשמאל ימין ולעמוד דום למשמע פקודת היום. מאז שאני נער אני מתאבל על הנופלים כשמדים לגופי, וכך חשתי שעצם יראת הכבוד שאני רוכש למדים - היא ההנצחה המושלמת. הרגשתי ממשיך דרכם, נושא הדגל...", כתב.

"אני רוצה לבקש מכם: תשתפו, תדברו, תכתבו, תשאלו.תנצלו את היום הזה כדי ללמוד על הגיבורים. אנחנו לא חייבים טקסים כדי לזכור, הקיום שלנו, כאן, בארץ ישראל - הוא המשך דרכם, הוא הזיכרון. עם ישראל חי, קצת צולע, אבל עדיין בועט. ניצחנו ביצ'ס, ניצחנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully