פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   דניאל מורשת יוצא מהארון: "את חיי אני אחלוק עם גבר"

   אחרי שלל שמועות לגבי זהותו המינית, כוכב הנוער דניאל מורשת החליט לצאת מהארון ולספר לעולם שהוא גיי. ההחלטה, כך נראה, הגיעה בעקבות סערת האימוץ לזוגות חד מיניים. וואלה! סלבס גאווה

   היי סקול פסטיגל (ניר פקין)
   "לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו". דניאל מורשת (צילום: ניר פקין)

   מי שמכיר את תעשיית הבידור המקומית, יודע שיש אמנים שיוצאים מהארון כשיש להם מה לקדם: אלבום חדש, תכנית טלוויזיה או הצגה. אז זהו, שבמקרה של דניאל מורשת - כוכב נוער ושחקן שמככב מול ילדים שנים רבות למרות גילו הצעיר - המניע ליציאה מהארון הייתה, כך נראה, סערת האימוץ לזוגות חד מיניים.

   נדמה כי הודעת הכנסת נגעה בו באופן שגרם לו להבין שהוא לא יכול לשתוק יותר - כך שהתוודה על נטייתו המינית בפוסט אמיץ ברשת.


   רכלו על היציאה מהארון של דניאל מורשת בפייסבוק

   טל מוסרי, דניאל מורשת (צילום מסך , אינסטגרם)
   החברים תומכים. מורשת עם טל מוסרי (אינסטגרם)

   "אני אוהב את המדינה שלי. אני מתרגש מההמנון, מהדגל ומעם ישראל", כתב מורשת בפרופיל האינסטגרם שלו, "אני יהודי גאה, אפילו מסורתי, שקידוש ליל שבת עם המשפחה הוא החלק הכי חשוב לו בשבוע. גדלתי על ברכי הציונות הדתית שעד היום אני מזדהה עם מרבית מערכיה, הייתי תקופה בבני עקיבא, למדתי שנה בישיבה תיכונית ואפילו קראתי את כל פרשת הבר מצווה שלי ('ויחי'- פרשה מדהימה) פלוס ההפטרה שלה. תרמתי שלוש שנים מחיי לצבא ההגנה לישראל בגאווה גדולה ובאהבה גדולה ואני משלם מיסים. תמיד הייתי מחובר לזהות הישראלית שלי.

   "אבל בימים האחרונים משהו התערער. כשסוף סוף נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה. אני אמנם רק בן 23 אבל מרגיש שיותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי. אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר", כתב מורשת, "כי ככה אלוקים רצה. הגיע הזמן שנודה שכבר מזמן לא מדובר בקהילה, מכונסת, מבודדת ובדלנית, אלא בציבור. ציבור שלם. ציבור של חילונים, דתיים, ימנים, שמאלנים, יהודים, ערבים, רופאים, עורכי דין, אנשי צבא, מורים ופוליטיקאים שמשרתים בצבא, משלמים מיסים וחיים במדינה הזאת כמו כולם", הסביר.

   דניאל מורשת (אביב חופי)
   דוגמה לילדים ונהוער. מורשת עם טום באום (צילום: אביב חופי)

   אז, המשיך כוכב הנוער ש"לא פשוט לשרוד את הג'ונגל של גיל ההתבגרות, עוד יותר לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו. הגיע הזמן להגיד די לבורות. הגיע הזמן שנחשוף בפני נוער ככלל ונוער להטבי בפרט את הנראטיב שללהטבים יש עתיד פה, שיש להם תקווה.

   "לא להתחבא מאחורי הפחד לבלבל. כי ההפך הוא הנכון, יש לנו את האפשרות למנוע מהם את הבלבול. להראות להם שיש להם מקום, שהם שייכים. אני רוצה לחיות פה. אני רוצה לאהוב פה. אני רוצה להתחתן פה. אני רוצה ילדים שאוכל לגדל פה ואך ורק פה. אין לי ארץ אחרת. אז בואי, נוכיח יחד, מדינת ישראל, שכולנו אזרחים סוג א'", הכריז מורשת. כל הכבוד.


   וואלה! סלבס גאה בכל אחד שחיי את חייו בצורה אותנטית.

   דניאל מורשת (רפי דלויה)
   הגיע הזמן להגיד די לבורות. מורשת (צילום: רפי דלויה)
   מיכל ינאי, דניאל מורשת (מערכת וואלה! NEWS , איציק בירן)
   הוא רוצה להתחתן פה. מורשת עם מיכל ינאי